BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Viskas normaliai

Kartais galvoju, kad reikia kažką naujo parašyti, bet kažkaip vis dvejoju. Juk nenoriu rašyti vien dėl, kad rašyčiau. Juolab nesinori publikuoti penkių žodžių kaip “Esu. Ten. Aš dar mylėsiu (ar mylėsiuos)”. Ar tai skausmas, ar tai džiaugsmas — esu visiškame nesusipratime. Tris kartus beldžiau į uždaras duris, o ketvirtą kartą užuot įėjusi vidun, tiesiog nuėjau. Laikas grįžti į pradžią.

Man rodos, kad atėjo laikas pakilti iš pelenų, kaip tas feniksas iš legendų. Motyvacija - tai yra vienintelis dalykas, kurio ieškojau jau gana seniai. Įkvėpimo semiamasi iš draugų, tik tie draugai paklausus apie jų gyvenimą teatsako “ai, nieko, viskas normaliai”. Ką reiškia tos normalumo ribos? Gyvenu nuo atlyginimo iki atlyginimo. Dirbu eilinį darbą, darau tą patį per tą patį, didžiausio džiaugsmo suteikia vakarinis televizoriaus žiūrėjimas ir išmanusis telefonas lovoje, kai atsigulusi galiu atsikvėpti, išpūsti įtrauktą pilvą ir tikrinti naujienas internete.

Gal ir savaitinį apsipirkimą reikia šiąnakt lovoje atlikti. Juk tai yra taip paprasta šiais laikas padaryti internete teturint savo banko kortelę ar tiesiog PAYPAL sąskaitą. Gal ir neblogai, mažiau bakterijų aplink, nereikia liesti ir taip šimtą kartą kitų paliestų produktų; pažiūri į nepažįstamų žmonių rekomendacijas ir įvertinimą žvaigdudėmis ir perki. Nereikia net pačiai mąstyti. Tiesiog lengvai įsilieju į mikseriu plakamą kiaušinio baltymą ir tampu standi puta. O tada internetas sunešioja mane virš savo galvos ir išmeta į virusų aptvarą. Kur dingo Dievų miškas šioje terpėje?

Ir dabar galvoju, kur tie draugai, kurie gali parodyti, jog kažkiek šiandien linksmiau mano šiaudinėje pastogėje. Gal čia tokie oro pranašai taip supeikė mūsų nuotaikas, kad tiesiog vieni kitiems perduodame savo “viskas normaliai” ir nebendraujame po to kokią savaitę. Ar čia mūsų motyvacija svyruoja kaip euro valiuta svaro atžvilgiu? Vieną savaitę lyg ir gerai, kitą savaitę - nelabai. Staiga pati pradedu pykti ant kiekvieno. Nekenčiu visų prekybos centre, nes eina lyg jie vieni gatvėje - nei aplenk, nei sustok. Negaliu išeiti į kiemą neišpeikusi apsiniaukusio dangaus, savo veido, paakių po akimis, laiko neturėjimo niekam, didelio noro miegoti, per didelio kavos vartojimo. Visos smulkmenos išžiebia ugnį manyje ir tada pratrūkstu. Norisi sudaužyti visas lėkštes virtuvėje, palikti skylę sienoje ar grindyse. Galop pasiduodu, nueinu parūkyti ir vėl grįžtu į “viskas normaliai” stadiją.

Šiandien pasipuošiu. Reikia ir pasidažyti, nes lauke “viskas normaliai”. Paskambinsiu mamai, pakalbėsiu lygiai dešimt minučių, ir tada pagalvosiu, kad visai neblogai būtų gyventi netoli šeimos. Kavos gėrimas taptų nebe vienatvės eleksyru bet bendravimo forma. Gal ir tada tas “viskas normaliai” taptų rišliu sakiniu ir įdomiu pasakojimu. Ir nereiktų kalbėti kartą į savaitę su dideliais tylos tarpais.

O dabar toliau matuosiu atstumus ir lauksiu savaitinių “kaip sekasi” pokalbių.

Ieva, visai normaliai gyvenanti.

Rodyk draugams

Apie kelis pliaukštelėjimus…

Pasenęs pasenusio nesupranta. Duona su pelėsiu šiandien ant stalo atstojo tris kebabus. Nežinau kaip čia geriau dabar daryti: rašyti pačiai savo gyvenimą, ar duoti intelektualesniam atlikti šį darbą.

Kartais visos idėjos tiesiog nusėda ant netikros odos sofos ir spokso į neįjungtą televizoriaus ekraną. Pultas per toli, geriau palaukti, kol kas eis pro šalį ir paduos. Nežinau, ar čia visiems tie proto nušvytimai vyksta tiktai rytiniame duše. Paskui gaunu rėkti, kad stoviu po bėgančiu vandeniu pusvalandį. Pasijaučiu kaip vaikas, netyčia sudaužęs brangią mamos vazą beplaudamas grindis, nes ji per darbą laiko nebeturi niekam. Kartais paslauga tampa neblogu vožtelėjimu per galvą…

Tai va, net nežinau, kaip čia man dabar interpretuoti mano partnerio žodžius. Viename iš rytinių dušų apšviesta idėjų ir svajonių, pagalvojau, kas būtų, ji man pasiūlytų patį pačiausią darbą mano gimtoje šalyje. Greitai mano rytinis entuziazmas buvo nuleistas klozete, gavau barti, ko aš gadinu nuotaiką žmogui su savo klausimais, ar jis kraustytųsi su manimi, jei taip atsitiktų… Maloniai plekštelėjo per skruostą mano svajonėms.

Kartais susimąstau, kam mes ieškome antros pusės, jei patys sugebame savimi pasirūpinti kuo puikiausiai. Kam ji yra reikalinga, jei daugiau ima, nei duoda.

Bet aš čia tikrai ne apie meilę noriu kalbėti. Paskutiniu metu bandžiau kažkiek rašyti savo gyvenimą. Ne todėl, kad turėčiau kažką pasakyti, bet todėl, kad šis veiksmas sukelia gana patenkinantį atoveiksmį. Tikriausiai, jei tai būtų viena esių turėjau rašyti universitete, galėčiau didžiuotis išlaikymu. Kartais juk ne rezultatas yra svarbu ir parodo mūsų išmonę; kartais tikrintojai tiesiog ne taip supranta tavo idėją.

Menas tai yra kaip pokalbis telefonu su mažai pažįstamu žmogumi. Pirmas sekundes tu pasijauti nejaukiai, jei įsivyrauja nemaloni tyla, bet kitą akimirką tavo smegenys perduoda žinią gelbėtis iš situacijos, ir tu staiga pradeda kalbėti sutrikdydamas tylą. Gal ir ne prasmingas pokalbis bus, bet bent jau tylos nebus.

Bet geriau apie tylą nekalbėti, nes ji yra tikrų tikriausia vertybė, kai turi mažametį vaiką. Visiškai pritariu nuomonei, kad motinyste yra džiaugiamasi, kai vaikas miega. Tada gali sau ramiai išsivirti kavos ir prisėsti prie kompiuterio dėliodama mintis ir mąstydama apie ateities planus.

Nors pati nelabai sugebu įtilpti į motinystės rėmus. Kiekvieną kartą, kai einu su mažyliu į vaikų grupeles, kitos mamos kažkaip sugeba mane ignoruoti. Kodėl? Ar aš nesu viena jų? Gal per daug mano smegenys gavo nesveikų riebalų? Juk kavos su sviestu negeriu! Paskutinį kartą, kai pabandžiau pasisakyti nuomonę apie žindymą viename mamyčių internetiniame forume, sakydama, kad mamytės su naujagimiais neturėtų tiek daug kankintis ir bandyti valgyti beveik viską, tik saikingai, nes vaikiukai dažniausiai pripranta, buvau užbombarduota (čia gražiai išsireiškiant) sveiką gyvenseną palaikančių kelių super mamyčių, kurios man pradėjo kišti gilyn savo nuomonę taip, kad tikrai norėjosi jas apvemti. Gaila, kad ten tik virtuali erdvė buvo, o kompiuterio ekrano pagailo, nes pačiai būtų tekę valyti. Tiesiog pasidaviau ir daugiau nebeskaičiau jokių pokalbių.

Kodėl dauguma propoguojančių sveiką mitybą yra tokie kategoriški ir priešiški visoms kitoms nuomonėms? Toks jausmas, kad pasakius tokią mintį, kaip ‘’su saiku”, jie tau akis iškapos kaip vanagai dykiame slėnyje pamatę dvėselieną. Praeitą savaitę gatvėje vegetarai ir veganai protestavo prieš mėsainių užkandinę, mat jie neturi jokių vegetariškų patiekalų savo meniu. Bet kodėl tada mėsos mylėtojai nepuola vegetariškų restoranų ir nestreikuoja, kad šie diskriminuoją jų pasirinkimą?

Toks jausmas, kad žvėrienos atsisakę, patys sužvėrėjame. Aš pati buvau vegetare kokius dvejus metus, nes paauglystėje nepatiko mamos kiaulienos kepsniai (vienas iš tų hormoninių streikų), ir tikrai gerbiu kiekvieną individą ir jo pasirinkimą. Tik nevaidinkime super vyrų ir moterų ir taip priešiškoje visuomenėje.

Gyvenkime taikiai, kaip yra sakoma…

Ieva, bandanti rašyti gyvenimą pirmyn.

Rodyk draugams

Keletas teorijų

Įsivaizduok, kad turi trisdešimt ir daugiau priežasčių pakeisti savo gyvenimą, bet nulį, gal ir pusę, vieneto motyvacijos atsistoti ir pradėti prideramai funkcionuoti. Toks jausmas, kad tapai tuo senu mobiliuoju telefonu, pamirštu stalčiuje ir lėtai mirštančiu. Pyp pyp pyp…

Širdis neišlaikiusi pradeda stoti. Pradedi gyvenimą apsuptas žmonėmis baltais chalatais, ir baigi jį tarp jų. Tik mamos šalia dažniausiai nebebūna, kad dar pašildytų tave savo glėbyje.

Šiame pasaulyje mes esame įsiraizgę egzistencijos pančiuose. Kas rytą skubame įrodyti visuomenei savo internacionalinį išsilavinimą. Tris kartus paragauju savo ketvirto puodelio kavos ir galop iš penktojo išpilu visą turinį. Pripildau save berikalingomis kalorijomis, o tada bėgu į parduotuvę pirkti naujos aprangos. Subtiliai paslepiu savo kūno išlinkius po trimis sluoksniais drabužių ir bandau šteigti pasauliui, kad viršsvoris yra gražu ir sveika.

Keturis kartus per penkias dienas ėjau po dvidešimt minučių link miesto. Paskutinį kartą būdama apsilankiau keliose parduotuvėse apsimesdama, kad kažką pirksiu. Pakilojau kelis drabužius ir nieko nepasimatavau. Tingėjau batus atsirišti.

Tokia yra kasdienybės grūdinė duona — jei nemoki idealiai pagaminti raugo, duona neiškils. Arba, jei vilkėsi aukštakulnius (čia daugiau moterims) nemokėdama grakščiai vaikščioti, greičiausiai toli nenueisi.

Vis klausausi tos pačios dainos ir surūkau po pusę cigaretės. Kodėl pusę? Todėl, kad nenoriu pradėti rūkyti vėl, bet noriu rūkyti.

Šįkart janatviškas kvailumas suaugusiam nepadės — esi idiotas ir tiek. Pats prisikalei prie kuolo, tai ir tupėk  kaip kaliausė baidydamas varnas, kad apsaugotum savo gėrybes.

Kokios čia dar gėrybės… Kelis tūkstančius kainavęs laikrodis? Atrodo, tapsi kitu žmogumi, jei jį dėvėsi. Galbūt ir pateksi į elito grupę, bet vien laikrodžio neužteks ten išlikti.

Tikriai nepretenduoju į kūrybiškiausios, protingiausios ar kitokios „-(i)ausiosŠ” titulą. Rašau, nes turiu suteikti papildomo deguonies savo smegenims. Jaučiu, kad metai eina, o mokyklos žinios silpsta. Dabar atėjo laikas šviestis pačiai, tik niekas nepatikrins mano žinių. Kažkodėl mes praleidžiam daugiau laiko tikrindami telefonus, nei skaitydami knygas ar mokydamiesi. Tau nereikia būti akademiku, bet kažkaip šiais laikais visažistai ir kirpėjai yra labiau pripažįstami visuomenės, nei istorikai, lingvistai ar matematikai. Prieš dešimtį metų visi jaunuoliai norėjo būti vadybininkai. Dabar prioritetais tapo žmogaus išorė — idealūs antakiai, vešlūs plaukai ir išbalinti dantys — pagrindiniai visuomenės veikėjo rekvizitai.

Ačiū vis dar išlikusiai žmonių savimonei, kad politokoje ši tendencija buvo nuslopinta gana greitai, ir elitas gana greitai nustojo politikuoti (neskaitant „facebook” blevyzgų) sugrįždami į televizijos ekranus. O gal tie ekranai šiais laikas leidžia greičiau pasistatyti namą kur miesto prestižiniame rajone?

Mano didžiausias rūpestis yra vidutinybės būtis. Aš geriau būsiu niekas negu vidutinybė. Deja tam, kad patenkintum buitį reikalingi pinigai. Nejučia įsisukame toje karuselėje — uždirbame ir leidžiame. Esame apsupti savęs įteiginėjimo, jog mums tam tikras daiktas yra reikalingas. Bandome vytis savo draugus (galbūt šis žodis turėtų būti pavartotas kabutėse), pažįstamus, ypač tuos žmones iš internetinio peizažo, kurie nėra nei trupučiu protingesni už mus. Užtat jie turi drąsos didžiuotis savo menkavertiškumu.

Tebūnie ir džiaugsme ir liūdesyje, ir laiminguose momentuose ir netektyje, interneto platybės mus lydi per mūsų neabejotinai egzistencialistinį gyvenimą…

Ieva, nardanti internete.

Rodyk draugams

Laiko nebeskaičiuoju…

Kažkaip pasidarė sunku prisiversti rašyti. Pastebėjau, kad praleidžiu daugiau laiko tvarkydama namus, svajodama ir brandindama super projektą. Bet visgi kartas nuo karto sugebu atrasti laiko prisėdimams prie kompiuterio ir neeiliniams smegenų sukiojimams. Atėjo laikas, kai nebeskaičiuoju miego valandų,  pietūs tampa vakariene, o vakarienė nugrimzta sapnuose. Bet skųstis negaliu!

Nieko per daug nenutiko snobų žemėje. Kunigaikštienė pagaliau pagimdė ir visų nustebimui tą pačią dieną pasirodė viešumoje su mažąja ant rankų. Nesuprantu, ko žmonės taip vertina jos poelgį, stebėdamiesi, kaip ji gali taip  nuostabiai atrodyti po gimdymo. Stilistų ranka nepamaišė kunigaikštienės pogimdyviniam įvaizdžiui. Tikriausiai aš pati po gimdymo taip būčiau atrodžiusi. Anglijoje nėra būtina bent tris dienas tupėti ligoninėje su išperėtu žirniuku ir kukuoti gailiai žvelgiant pro langą. Pagal jų protokolą, greičiausiai galima išeiti iš ligoninės po šešių valandų po gimdymo.

Aš pati išėjau po apie dvidešimt keturių valandų po gimdymo. Būčiau ir po aštuonių išėjusi, jei ne vėl jų protokolas mane laikyti visą parą dėl tam tikrų atsargumų. Kadangi nesu labai gera draugė su ligonine, tai tiesiog pražydau, kai mane paleido namo. Ir tikrai neatrodžiau labai blogai, nors ir plaukus pati šukavausi ir nebuvau pasidažiusi. Ir tai buvo mano pirmas gimdymas.

Catherine gimdė savo antrąjį vaiką, ir tikrai jos sąrėmiai netruko daugiau nei dvylika valandų. Tad natūralu, kad ji kaip motina ir, aišku, valstybės reprezentuojantis atvaizdas, greičiau nei po 10 valandų išėjo iš ligoninės su naujagime ir išdidžiai mojavo susirinkusiai miniai. Namai yra pats natūraliausias vaistas.

Dabar ne tik karališkoji šeima žiniasklaidos akiratyje, bet ir parlamentas. Tie balsavimai… Ir kasgi laimės teisę aiškinti, jog imigrantai yra nuodas Britiškai ekonomikai? Galėtų tie patys anglai, kurie gyvena iš pašalpų, eiti dirbti į fabrikus ar daržus, užuot skundęsi imigrantais.

Aišku, yra du tipai imigrantų: fabrikiniai, kurie net kalbos moka, ir išsilavinę, kurie adaptuojasi su sistema ir sugeba gyventi šalyje taip, kaip jie gyventų gimtojoje. Aš pati negaliu skųstis savo gyvenimu. Nei man ten fabrike reikia dirbti, nei gyventi iš pašalpų. Vienintelis dalykas, ko man trūksta, yra namai. Gaila, kad vis nepavyksta dažniau ten grįžti…

Nepatogiai nemalonus dalykas dabar sukasi visuomenėje — imigrantų aktualija. Nelabai jie nori mus priimti, nors esame kur kas labiau tinkami darbui ir tikriausiai esame viena iš pagrindinių ekonomikos kilimo priežasčių.

Tad labai įdomu, ką Britai išrinks į parlamentą. Ar tikrai jie nuspręs, jog gana ryšių su Europos Sąjunga, ir laikas pradėti naują puslapį Britanijos istorijoje?. Ar jų konservatyvumas užkonservuos angliškąsias tradicijas nuo Europinio viruso, ar jie prisimins kitokį istorijos periodą — Imperializmą, kai jie patys veržėsi į kitas valsybes, gabendami užsieniečius į savo salas? Juk tradicinis Karis  tikrai neužgimė Jūsų Britiškose galvose… Ir ko čia kreipiuosi dabar į anglus lietuviškai. Retas Britas kalba bent viena užsienietiška kalba. O gi kvaili mes, imigrantai…

Nieko daugiau lyg ir nevyksta mano akiratyje. Svarsčiau, kada geriau man būtų grįžti namo. Dar niekada nekeliavau su dideliu bagažu, bet, ei, visada yra pirmas kartas. Ir tas bagažas nėra jau toks sunkus — dėl Tavęs ir prieš upę plaukčiau, nors nesu gera plaukikė…

Ieva, įsisukusi į angliškąsias aktualijas.

Rodyk draugams

Norėčiau padėkoti mamai

Yra labai daug dalykų, dėl kurių norėčiau atsiprašyti mamos ir dar daugiau, dėl ko padėkoti. Kol pati netapau mama, nesuvokiau buvimo mamos darbo ir svarbos.

Pirmiausia, būti mama ir būti tėčiu yra du skirtingi dalykai ir tik ypatingais atvejais tėčio pareiga yra svarbesnė nei mamos (bet geriau apie tokius neigiamus atvejus patylėti). Bet mama visada buvo ir bus toji archajinė būtybė, kuri visada bus šalia tavęs, nesvarbu kiek klaidų tu padarysi gyvenime. Jos prieglobstis visada bus atviras tavo sugrįžimams, ir ji visada tavęs išklausys, nesvarbu ar tai tik yra vaikiški kliedesiai ar nuoširdžios svajonės.

Mama yra toji būtybė, kuri tave nešiojo po širdimi visus devynis mėnesius, kuri sėdėjo apsikabinusi kokius tris ar daugiau mėnesių tualetą, nes tai, ką ji valgydavo nelabai patiko tau. Ji buvo toji, kurios kūnas keitėsi ir turėjo iškęsti iššūkius. Tai mama, kuri atidėjo savo svajones keleriems ar daugiau metų, kad galėtų visą dėmesį skirti tik tau ir tavo ugdymui.

Tai mama, kuri perėjo visus skausmus ir kančias gimdydama, virtusias į palaimą tavo atėjimo. Ir tik ji sugebėjo pamiršti visą skausmą tik išvydusi tavo nuostabų veidą ir išgirdusi tavo pirmąjį įkvėpimą ilgo gyvenimo.

Tai mama, kuri nemiegodavo naktim ir dienom, nes tau reikėdavo pavalgyti ar pakeisti sauskelnes. Tai tau būdavo per karšta, tai per šalta, tai tave išberdavo, tai tau išpūsdavo pilvuką. Bet mama visada buvo šalia, tave glausdama prie krūtinės ir dainuodama užbūriančias lopšines su šypsena veide, nes tavoji jai suteikdavo tos stiprybės ir energijos.

Tai tavo mama, kuri paruošė tave suaugusio gyvenimui ir davė charakterio savybes tu didžiuojiesi — atsakomybę, kantrybę, rūpestingumą ir dar daugiau. Tai ji tyliai verkė, kai tu palikai namus kartu linkėdama tau viso, ko geriausia ir visa širdimi tikėdama, kad tu atrasi savo laimę ir pašaukimą.

Tad norėčiau padėkoti Mamai už viską, ką ji man suteikė sunkiu ir džiaugsmingu laikotarpiu. Ir už visus pakeistus vystiklus. Ir visus purvinų rūbų skalbimus rankomis. Ir skaniausią maistą ant stalo. Ir kantrybę mane auginant ir mokant gyventi. Ir džiaugsmingas akimirkas. Kartu ir skausmingas.

Už viską, ačiū Mama!

Ieva, gyvenanti Mamų pasaulyje.

Rodyk draugams

Netrumpas atsakymas bežvejojant

Aš žinau, kad toji visagalė ypatingoji idėja yra netoli manęs. Galbūt net ir akimi pasiekiama. Galbūt net galiu jausti jos švelnų dvelksmą. Bet mano apdūmavusį žvilgsnį gaubia svetimos tamsumos. Tikriausiai tai mano nepasiryžimas, o gal tai tylėjimas nykios dienos.

Laimė tėra trumpas atokvėpis po dienos darbų. Ir tik mes savo prikrautose galvose tikime, jog laimė yra kažkas neapčiuopiama ir nepasiekiama. Mes bėgame nuo rutinos į gamtą. Bandome paskandinti stresą šiltame vasaros ežere. Tik akimirkai praradę budrumą, pasijaučiame laimingi. Gal mums vis dėlto užtenka materialumo ir pajaučiame pilnatvę viduje, maloniai šildančią mūsų esybę?

Iniciatyvumas. Štai ko mums trūksta kartais —to beribio suvokimo, kad mums reikia veiksmą atlikti. Svajonės įgyvendinimas yra reliatyviai susijęs su veiksmo procesu. Jeigu mes nepradėsime judėti, galime tik pasvajoti apie svajones. Keistai nuskambėjo… Vienaip ar kitaip —viskas sueina į vieną atsakymą. Nepasijausime laimingi, kol nepasieksime savo tikslų. Bet kartu nepasieksime savo tikslų, jei nepradėsime veikti. Nepradėsime veikti, jei nepajausime įkvėpimo. Nepajausime įkvėpimo, jei nepradėsime ieškoti. Nepradėsime ieškoti, jei nepajausime intereso augti. Nepajausime intereso augti, jei neatsiversime naujovėms. Neatsiversime naujovėms, jei nepakeisime požiūrio. Nepakeisime požiūrio, jei nepradėsime plėsti akiračio. Nepradėsime plėsti akiračio, jei nekeliausime. Nekeliausime, jei neturėsime santaupų. Neturėsime santaupų, jei nedirbsime. Nedirbsime, jei tingėsime. Va čia yra didžiausia nuodėmė. Per tingėjimą mes prarandame visas galimybes, ir vieną dieną prabundę septintą ryto suvokime, kad iššvaistėme savo gyvenimą dvejonėms ir nusivylimams. Ir toji laimė išbluko toliuose kartu su senelių namais kaime. O gal buvo parduota aukcione, kaip dabar yra gana populiaru.

Tad laikas po truputį slenka: vieną dieną greičiau, kitą — truputį sulėtėja. Tad geriau pasirausti spintoje, ištraukti savo meškerę ir pradėti žuvauti. Kitaip taip ir liksime ne tik patys nevalgę, bet ir šeimos nepamaitinę.

Ieva, žvejojanti tyliame ežere.

Rodyk draugams

Apie realybę, mokyklą ir Poną Adolfą…

Norėčiau gyventi savo iliuzijų kupiname burbule su patogiu foteliu. Ir skrieti per savo dienas be jokio rūpesčio. Gaila, kad tas burbulas yra permatomas, ir galiu matyti, kas yra priekyje.

O tada išsigąstu. Turiu baimę ateičiai. Fobijų žinovai tai pavadintų kokia “futurofobija” ar kaip. Aš tai vadinu “realybe”. Baimė atsistoti ir nueiti į tualetą viduryje paskaitos. Net mokykloje per tuos dvylika metų niekada nesu atsiprašiusi mokytojos išeiti iš klasės. Tik kartą, kai vos neapvėmiau mokyklinio vadovėlio. Arba, kai nosiai prasidėjo mėnesinės.

Įdomiai kartais gyvenimas sukasi. Vieną akimirką krenti nuo kėdės iš juoko su geriausia drauge ketvirtą valandą telefoninio pokalbio negalvodama apie ateinančią sąskaitą, o kitą — staiga randi save ant lovos verkiančią ir maldaujančią Dievo stiptrybės. Lyg karuselė… Aukštyn žemyn… Ritmiškai išmatuoju savo hormoninius išsišokimus. Siaube, kaip kartais sunku būti moterimi.

Paskutiniu metu žiūrėjau daug dokumentinių filmų apie Antrąjį pasaulinį karą. Tikriausiai daug kas mane pasmerktų, bet visuomet jaučiau tam tikrą simpatiją Pono Adolfo asmenybei. Išprotėjęs fanatikas ar tik sužeista menininko širdis verkia? Kartu jis mane įkvepia būti kitokia ir nebijoti išsakyti savo nuomonės. Ne ne, tikrai nepasisakyčiau prieš Senojo Testamento siekėjus. Gyvenu tolerancijos šalyje. Tokios mintys kaip skirtinga religija ar odos spalva čia neegzistuoja visuomenėje. Žinoma, kas vyksta tarp namų sienų tegul už jų ir lieka. Adolfas buvo labai tvarkingas ir organizuotas menininkas, drįstu teigti. Kartu puikus oratorius ir rašytojas. Nežinau, kas vyko jo galvoje, bet jo smegenys bent jau tikrai darbavosi iš paskutiniųjų. Retai kada gali tokių žmonių rasti. Visi atrodo labiau susidomėję atnaujinti savo Facebook’o sienas ir nuotaikas nei pajudinti smegenis ir išspręsti galvosūkį laikraštyje.

Net nežinau, ar laikraščiai dar egzistuoja jaunosios kartos galvoje. Nesu sena, bet kai pasižiūriu į sustingusias mano jaunesnės sesers akis ir nenorą bendrauti, pamatau ne žmogų, o žvėrį. Bet ir tą netikusį. Net instinktų išlikti nėra likę… Nebent klaviatūros maigymas galėtų padėti išgyventi. Meldžiu, kad bent tai atneštų jai džiaugsmo. Nelabai laiminga ji atrodo realybėje. Tikiuosi bent virtualus bendravimas suteikia kiek pasitenkinimo.

Ką aš čia bandau mokyti kartais… Pati pasišiaušiu kaip nepatenkintas katinas, kai kas nors mane bando pamokyti. Savamokslis dažniausiai geriausias pasirinkimas. Tik pabaikit mokyklą ir išsineškit kuo daugiau žinių, prašau. Ir ne tik žinių — organizuotumo ir disciplinos, nes net ir bohemiškiausi žmonės turi pareigų. Mokykla, kad ir kaip mes ją keikėme keikiame ar keiksime, yra viena didžiausių mūsų charakterio ugdytojų.

O dabar aš geriau pailsinsiu savo galvą nuo minčių. Pradėjau jau antrą dėlionę surinkinėti. Čia mano savotiška meditacija nuo visos realybės.

Ieva, paskendusi meditacijoje.

Rodyk draugams

Tylūs balandžių burkimai, arba kraštovaizdis kitaip

Ką daryti, kai tavo sode prikrito visi obelų ir klevų lapai, o tu neturi kaip juos sušluoti? Viskas pradeda pūti ir apmirti. Gal grybų bus kitąmat…

Kam reikalinga saulės šviesa, jei gali matyti ir prie dirbtinės stalo lempos? Kam tau reikia kvėpuoti, jei yra visokių aparatų, tiekiančių deguonį. Kam reikalinga meilė, liūdesys ir juokas, jei mes galime tai pakeisti pavydu, pagieža ir kerštu. Ir kartais tenka man pagalvoti, jog tesu tik klaida gyvenime,  išvis neturėjau gimti. Atrodo, jog  ne tik nemoku mylėti, bet kartu ir atstūmiu mylinčius mane. Ir kokia yra to priežastis?  Iš kur kyla tas nenumaldomas noras pabėgti iš realybės ir užsidaryti skrynioje su senais žaislais.

Kartais sunku būti toli nuo šeimos ir geriausių draugų. Kartais norėtųsi viską mesti tik tam, kad galėčiau praleisti ramų vakarą šalia mamos, glostančios man galvą. Atstumai. Gyvenimas yra nutiestas ilgų ir nuobodžių greitkelių. Tu leki kuo greičiau, kad pasiektum tam tikrą miestą, bet paskui suvoki, jog taip nutolai nuo namų ir savo širdies, kad niekas negali tau padėti, nes visi juda savais keliais.

Ir neramumai spaudžia mano nepailstančią sielą. Ar įmanoma užauginti naują derlių ant tos pačios žemės du kartus per metus? Vis bandau tęsti ir taisyti tai, kas jau pasėta, bet su kiekviena diena tampa vis aiškiau, jog tam nelemta subręsti. Begalinis darbas. Nesibaigianti rugiapjūtė pasiekė epogėjų gruodį.

Laikas kloti šieną po staltiese ir kviesti nutolusią šeimą prie vieno stalo. Tik kad vis nėra ryšio telefonu paskambinti, arba užimtas signalas. Ir nusijuokiu tyliai į savo beviltiškumą ir skambinu darkart. Vis prisimenu senelį, kuris kasdien skambindavo iš namų klausdamas, ką veikiam ir kaip sekasi. Atrodė, vis tą patį kalbam.

Negalima pavėlinti rudens ar paaknstinti pavasario. Visi ciklai yra išdėlioti pagal eiliškumą. Svarbus dalykas, ką mes galime padaryti, pasisemti kuo daugiau žinių iš jų ir tobulėti.

Tereikia tik vienos šypsenos kartais pasijausti matomam.

Tenorėčiau palinkėti visiems smagių ir kūrybiškų atostogų ir švenčiu. Ir tikiuosi, jog magiškosios trejybės atsiskyrėlių bus suvienitos. O dabar susikaupkime tylioms mintims ir skambiems žygiams.

Esame viena šeima, kartu ar atskirai.

Ieva, besiruošianti Kalėdoms.

Rodyk draugams

Prie kalėdinės eglutės, arba belaukiant Kalėdų

Kodėl mūsų nerimastingos širdys kiekvieną dieną pakyla į karą prieš protą? Kodėl mes negalime patogiai išsimiegoti karališkoje lovoje, o geriau pasirenkame kilimą ant grindų? Kartais žvilgteliu į vaikus, žaidžiančius slėpynes kieme. “Trys du vienas…. Einu ieškoti!” Ir tada aš suploju delnais ir užsidengiu akis.

Krentu į žolę ir paskęstu subtiliuose laukinių obuolių citrininiuose kvapuose. Įsivaizduoju galinti skraidyti. Ir plasnoju tada savo baltais pūkučiais nulietais sparnais. Lyg gulbė. Ar gandras… Laikas medžioti, žvilgteliu į tvenkinį viduryje miško.

Krentu žemyn ir atsistoju ant keturių kojų. Esu vienišas alkanas vilkas. Alkanas tyro išgąstingo klyksmo ir šviežios mėsos. Pamatau stirną, kramsnojančią krūmo lapelius. Taip, ji yra tai, ko trokštu šiandien. Sudraskyti, kramtyti ir praryti. Ir jausti kūną prisipildantį nekaltumu.

Bet ji pastebi mane ir pradeda šuoliuoti tolyn. Esu per daug susikoncentravęs į savo svajonę ir nepastebiu kaip ji dingsta iš mano akiračio. Galop pabudęs iš sapno, nusivylimo apimtas prieinu prie tvenkinio ir stebiu savo atvaizdą. Kas gi aš esu? Tik senstantis vilkas, ieškantis džiaugsmo ir pasitenkinimo.

Šoku į tvenkinį tikėdamasis, kad vanduo nuplaus mano nusivylimą. Mano kūnas nusilieja plieniniais žvynais, ir neriu gilyn link gintaro rūmų. Ten tolyje Žilvinas lūkuriuoja prie vartų laukdamas Eglės. Pasisveikinu tyliai ir plaukiu link to malonaus Kalėdinio stalo kvapo. Jis juk taip arti…

Užmerkiu akis tikėdamasi priplaukti greičiau prie vaišių ir šventinio juoko.

Bet nerimastingas vėjas pabučiuodamas mano skruostą pabudina iš sapno. Aš vis dar čia, savo namuose, kurie greitai bus svetimais. Ir laukiu kalėdinio stebuklo žiūrėdama į dirbtinę eglutę su auksiniais ir raudonais papuošimais. O jie vis žiba ir žiba kuždėdami: “Greitai Ieva, jau greitai…”.

Ieva, laukianti Kalėdų.

Rodyk draugams

Apie loterijas, prisiminimus ir laimę…

Niekada nesidairyk atgal, nes visi prisiminimai kaip lietus Anglijoje ateis netikėtai priversdami tavo širdį plakti daugiau ir mintis kunkuliuoti apie tai , kas galėjo įvykti kažkada. O tada pasiduodi siurrealistiam sapnui ir nukeli save į kitą dimensiją… Gražu yra sėdėti parke po žaliuojančiu medžiu saulei šviečiant, deja realybė apkloja krentančiais lapais ir užkasa purve.

Ar tai kasmetinis melancholiškas ruduo kaltas dėl mūsų niūrių ateities vizijų? Net nežinau. Tikriausiai ir neverta ieškoti atsakymo, juk ruduo nesitęs visus metus. Tiesiog kartais liūdna būti įstrigusiai tarp realybės ir sapnų.

Bet tie paukščiai, išskridę neseniai, sugrįš pavasarį, atgaivindami mūsų tikėjimą savimi. O dabar, užkonservuosiu save kvadratinėje degtukų dėžutėje ir apsistatysiu plytine siena, kad apsaugotų mane nuo piktų vėjų. Gaila, kad kvėpuoti darosi sunku čia…

Aš kartai dar turiu tikėjimo, jog saulė parodys savo veidą iš po sunkios dangaus marškos. Gal ne rytoj, gal ne poryt…

O dabar tęsiu savo egzistencines tapatybės paieškas su puodeliu žalios arbatos, kad sušildytų nuo negatyvių minčių. Ir širdis jau prašosi į namus, prie kurių yra prirakinta grandinėmis su ašmenimis, įremtais tokiu atstumu, kad tik reguliariai ši plakt tegali… Tik keista, kad artimųjų veidai pasikeitę, ir nebe tie žmonės mane laiko už rankos, kai būna sunku.

Siurrealistiniuosi sapnuose paskendusi Ieva.

P.S. Ar tikrai mums visiems yra lemta būti laimingiems? Man kartais atrodo, jog tai priklauso nuo bilieto, ištraukiamo loterijoje gimstant. Niekada nebuvau gera žaidėja…

Rodyk draugams

Naujesnis puslapis »