BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Norėčiau padėkoti mamai

Yra labai daug dalykų, dėl kurių norėčiau atsiprašyti mamos ir dar daugiau, dėl ko padėkoti. Kol pati netapau mama, nesuvokiau buvimo mamos darbo ir svarbos.

Pirmiausia, būti mama ir būti tėčiu yra du skirtingi dalykai ir tik ypatingais atvejais tėčio pareiga yra svarbesnė nei mamos (bet geriau apie tokius neigiamus atvejus patylėti). Bet mama visada buvo ir bus toji archajinė būtybė, kuri visada bus šalia tavęs, nesvarbu kiek klaidų tu padarysi gyvenime. Jos prieglobstis visada bus atviras tavo sugrįžimams, ir ji visada tavęs išklausys, nesvarbu ar tai tik yra vaikiški kliedesiai ar nuoširdžios svajonės.

Mama yra toji būtybė, kuri tave nešiojo po širdimi visus devynis mėnesius, kuri sėdėjo apsikabinusi kokius tris ar daugiau mėnesių tualetą, nes tai, ką ji valgydavo nelabai patiko tau. Ji buvo toji, kurios kūnas keitėsi ir turėjo iškęsti iššūkius. Tai mama, kuri atidėjo savo svajones keleriems ar daugiau metų, kad galėtų visą dėmesį skirti tik tau ir tavo ugdymui.

Tai mama, kuri perėjo visus skausmus ir kančias gimdydama, virtusias į palaimą tavo atėjimo. Ir tik ji sugebėjo pamiršti visą skausmą tik išvydusi tavo nuostabų veidą ir išgirdusi tavo pirmąjį įkvėpimą ilgo gyvenimo.

Tai mama, kuri nemiegodavo naktim ir dienom, nes tau reikėdavo pavalgyti ar pakeisti sauskelnes. Tai tau būdavo per karšta, tai per šalta, tai tave išberdavo, tai tau išpūsdavo pilvuką. Bet mama visada buvo šalia, tave glausdama prie krūtinės ir dainuodama užbūriančias lopšines su šypsena veide, nes tavoji jai suteikdavo tos stiprybės ir energijos.

Tai tavo mama, kuri paruošė tave suaugusio gyvenimui ir davė charakterio savybes tu didžiuojiesi — atsakomybę, kantrybę, rūpestingumą ir dar daugiau. Tai ji tyliai verkė, kai tu palikai namus kartu linkėdama tau viso, ko geriausia ir visa širdimi tikėdama, kad tu atrasi savo laimę ir pašaukimą.

Tad norėčiau padėkoti Mamai už viską, ką ji man suteikė sunkiu ir džiaugsmingu laikotarpiu. Ir už visus pakeistus vystiklus. Ir visus purvinų rūbų skalbimus rankomis. Ir skaniausią maistą ant stalo. Ir kantrybę mane auginant ir mokant gyventi. Ir džiaugsmingas akimirkas. Kartu ir skausmingas.

Už viską, ačiū Mama!

Ieva, gyvenanti Mamų pasaulyje.

Patiko (2)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą