BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Naujieji metai, naujos žinios

Lietuvoje yra tiek daug nuostabių, talentingų rašytojų. Būna, kad kartais peržvelgdama “blogerių” darbus, nustembu, kad šioje lietuviškoje žemėje yra pridygę tiek daug talentų, mokančių išreikšti savo nuomones taip subtiliai ir įdomiai. Tik klausimas kartais kyla, ar taip yra dėl to, kad rašo talentingi žmonės, ar dėl to, jog lietuvių kalba yra tokia nuostabi ir skambi…

Apie anglų kalbą to nepasakysi. Neseniai perskaičiau George Orwell esę “England your England”. Įstrigo viena mintis, autoriaus išsakyta apie britus. Jo nuomone, britai yra pati nemeniškiausia ir netalentingiausia mene tauta. Bet ar tik dėl to ne kalta anglų kalba? Man ji atrodo tokia vienoda ir nyki… Nekalbu, kad jie ir neturi to gražaus garso “r” ir kiekvieną žodį taria su lengva intonacija, priverčiančia visą jų sakinį virsti monotonišku burbliavimu. Ei, mate, kaip gyveni? Žinoma, tokie genijai kaip Šekspyras ar Frostas nušvietė kalbą melodingumu. Bet tam reikia didelio talento ir gero supratimo apie žodžių skambesį.

Bet aš kalbėsiu ne apie anglus, su jų dideliais “ego” ir trumpais intelektualių minčių protrūkiais. Šis įrašas yra apie mano nesupratimą. Dažnai įsijungiu paskaityti naujienas Lietuvoje internetiniuose portaluose. Ir dar dažniau tenka nusivilti naujienų rašytojais. Žinoma, paskelbti kriminalus meno nereikia: kas kaip kada kur ir baigta. Bet žinoma, kai jie apipavidalina paskelbtą naujieną apie smurtą šeimoje įkeldami pasauliniai paplitusią nuotrauką, pašiepiančią pirmo pasaulio problemas, nebežinau ar juoktis ar susirūpinti.

Verčiam toliau…

Žinoma, dauguma lietuviškų straipsnių “Kaip būti laimingais?” ar “Pasitikrink, ar jis TIKRAI tave myli” yra tik lietuviškai vertalai iš užsienietiškų tinklalapių. Tik gaila, kad ir tai būna su klaidomis išversta.

Aš pati nesu profesionali rašytoja, iš nepretenduoju kurti straipsnių žinių portaluose. Tik būtų malonu, jog tie, kurie dega noru dirbti tokį darbą, atliktų jį tinkamai. Darbas yra darbas, ir jis turi būti atliktas tinkamai. Įsivaizduokit, kas būtų, jei lėktuvo inžinierius dirbtų atsainiai, ir jūs skraidytumėte kiekvieną kartą su dvejonėmis, ar šiandien jums pasiseks išgyventi ar ne.

Nors naujienų rašymas nėra toks gyvybės reikalaujantis mechanizmas, bet prasti žodžiai ir gramatika žaloja mūsų akis ir smegenis. Negana to, jog internetas ir taip mažina aktyvių ląstelių kiekį smegenyse,  kai neturi galimybės, malonu būtų sekti įvykius lietuviškuose laikrašiuose, apsišviesti lietuviškuose žinių portaluose. Tik, kad ten tamsoka darosi…

O šiaip, linkiu visiems kūrybingų ir prasmingų Naujųjų Arklio metų. Ir telydi šviesa mūsų aptemusius protus link savųjų tikslų.

Ieva, sausinanti savo smegenis prie blogo.

Patiko (4)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą