BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Iš Mėlynbarzdžio pilies…

Ar egzistuoja toks gyvenimas, kurį galima būtų apibūdinti žodžiais “ilgai ir laimingai”? Ką tai reiškia? Ar žiūrint iš visuomenei priimtinos pusės — šeima, materialinė gerovė, kasmetinės atostogos, mylimas darbas, jaukus nedidelis namas su terasa ir sodeliu, kuriame bėgioja šuo ir snaudžia katinas — tai yra laimingo gyvenimo recepto paslaptis? Žinoma, dažnai pasvajoju apie tokį gyvenimą, bet žinau, jog tai tik iliuzija, mano psiaudo-pasaulis. Kodėl? Atsakymą atradau beklaidžiomama po gotikinę Mėlynbarzdžio pilį.

Taip, atrakinau uždraustas duris, ir pamačiau, ką visą laiką  bandžiau paslėpti savo minčių gilumoje. Bet, juk smalsumas yra stipresnis jausmas nei noras gyventi. Ir suvokiau, jog nenoriu kurti savo gyvenimo įprastais pamatais. Nenoriu gyventi įkalinta dienų skaičiavimo ir savaitgalių laukimo. Noriu eiti New York’o gatvėmis su garuojančia kava rankoje, noriu mėgautis šalta “Margarita” gulint ant gulto Indijos vandenyno saloje. Aš negaliu įkaltinti savęs atsakomybe ugdyti kitiems ateitį, jeigu pati esu tik vasariškas vėjas pievoje. Aš vis dar savo pasakos kūrimo procese.

Gyvenama dėl savęs, ir geriau nemeluokit tie, kurie turi vaikus ir teigiate, kad jūsų gyvenimas yra paaukotas vaikų gerovei. Jei taip manote, vadinasi dar vis bijote atverti paslaptingas duris. Bet juk raktas jūsų rankoje!

O aš kol kas vadovaujuosi jauno John Lenon’o ištarta fraze: “Kai užaugsiu, noriu būti laimingas”. Šiandien žadu praleisti vakarą pas pingvinus. Jie žadėjo įdomų pasakojimą apie vienišą baltajį lokį, kuris kažkada buvo juos aplankęs. Šis jiems už svetingumą papasakojo istoriją apie vieną merginą, kuri pasirinko daryti tai, kas kitų manymų atrodė absurdu apmėtyta optimistiška viltis. Sudomino, tiesą sakant.

Ieva, planuojanti besiruošianti viešnagei pas pingvinus.

P.S. Pradėjau galvoti apie kelionę prie jūros. Jaučiu, kad ji mane šaukia savo neramiomis bangomis. Greitai, labai greitai…

Patiko (2)

Rodyk draugams

No comments yet. Be the first.

Rašyk komentarą