BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Keletas teorijų

Įsivaizduok, kad turi trisdešimt ir daugiau priežasčių pakeisti savo gyvenimą, bet nulį, gal ir pusę, vieneto motyvacijos atsistoti ir pradėti prideramai funkcionuoti. Toks jausmas, kad tapai tuo senu mobiliuoju telefonu, pamirštu stalčiuje ir lėtai mirštančiu. Pyp pyp pyp…

Širdis neišlaikiusi pradeda stoti. Pradedi gyvenimą apsuptas žmonėmis baltais chalatais, ir baigi jį tarp jų. Tik mamos šalia dažniausiai nebebūna, kad dar pašildytų tave savo glėbyje.

Šiame pasaulyje mes esame įsiraizgę egzistencijos pančiuose. Kas rytą skubame įrodyti visuomenei savo internacionalinį išsilavinimą. Tris kartus paragauju savo ketvirto puodelio kavos ir galop iš penktojo išpilu visą turinį. Pripildau save berikalingomis kalorijomis, o tada bėgu į parduotuvę pirkti naujos aprangos. Subtiliai paslepiu savo kūno išlinkius po trimis sluoksniais drabužių ir bandau šteigti pasauliui, kad viršsvoris yra gražu ir sveika.

Keturis kartus per penkias dienas ėjau po dvidešimt minučių link miesto. Paskutinį kartą būdama apsilankiau keliose parduotuvėse apsimesdama, kad kažką pirksiu. Pakilojau kelis drabužius ir nieko nepasimatavau. Tingėjau batus atsirišti.

Tokia yra kasdienybės grūdinė duona — jei nemoki idealiai pagaminti raugo, duona neiškils. Arba, jei vilkėsi aukštakulnius (čia daugiau moterims) nemokėdama grakščiai vaikščioti, greičiausiai toli nenueisi.

Vis klausausi tos pačios dainos ir surūkau po pusę cigaretės. Kodėl pusę? Todėl, kad nenoriu pradėti rūkyti vėl, bet noriu rūkyti.

Šįkart janatviškas kvailumas suaugusiam nepadės — esi idiotas ir tiek. Pats prisikalei prie kuolo, tai ir tupėk  kaip kaliausė baidydamas varnas, kad apsaugotum savo gėrybes.

Kokios čia dar gėrybės… Kelis tūkstančius kainavęs laikrodis? Atrodo, tapsi kitu žmogumi, jei jį dėvėsi. Galbūt ir pateksi į elito grupę, bet vien laikrodžio neužteks ten išlikti.

Tikriai nepretenduoju į kūrybiškiausios, protingiausios ar kitokios „-(i)ausiosŠ” titulą. Rašau, nes turiu suteikti papildomo deguonies savo smegenims. Jaučiu, kad metai eina, o mokyklos žinios silpsta. Dabar atėjo laikas šviestis pačiai, tik niekas nepatikrins mano žinių. Kažkodėl mes praleidžiam daugiau laiko tikrindami telefonus, nei skaitydami knygas ar mokydamiesi. Tau nereikia būti akademiku, bet kažkaip šiais laikais visažistai ir kirpėjai yra labiau pripažįstami visuomenės, nei istorikai, lingvistai ar matematikai. Prieš dešimtį metų visi jaunuoliai norėjo būti vadybininkai. Dabar prioritetais tapo žmogaus išorė — idealūs antakiai, vešlūs plaukai ir išbalinti dantys — pagrindiniai visuomenės veikėjo rekvizitai.

Ačiū vis dar išlikusiai žmonių savimonei, kad politokoje ši tendencija buvo nuslopinta gana greitai, ir elitas gana greitai nustojo politikuoti (neskaitant „facebook” blevyzgų) sugrįždami į televizijos ekranus. O gal tie ekranai šiais laikas leidžia greičiau pasistatyti namą kur miesto prestižiniame rajone?

Mano didžiausias rūpestis yra vidutinybės būtis. Aš geriau būsiu niekas negu vidutinybė. Deja tam, kad patenkintum buitį reikalingi pinigai. Nejučia įsisukame toje karuselėje — uždirbame ir leidžiame. Esame apsupti savęs įteiginėjimo, jog mums tam tikras daiktas yra reikalingas. Bandome vytis savo draugus (galbūt šis žodis turėtų būti pavartotas kabutėse), pažįstamus, ypač tuos žmones iš internetinio peizažo, kurie nėra nei trupučiu protingesni už mus. Užtat jie turi drąsos didžiuotis savo menkavertiškumu.

Tebūnie ir džiaugsme ir liūdesyje, ir laiminguose momentuose ir netektyje, interneto platybės mus lydi per mūsų neabejotinai egzistencialistinį gyvenimą…

Ieva, nardanti internete.

Patiko (6)

Rodyk draugams

komentarai (2) to “Keletas teorijų”

 1.   pynga
  Spalis 10th, 2015 | 11:02

  Šiandienai man būtinai reikėjo tokio, ar panašaus, įrašo. Ypač pirmosios pastraipos. Kaip priminimo. Kad, kad ir kaip neigtum, kad žmogus tinginys, bet linkęs siekti tobulumo.
  P.S. rašyk. Kuo daugiau. Nepretenduodama tapti -iausia. Tavo mintys dar žadina protus ir apmąstymus. T

 2. Spalis 10th, 2015 | 23:34

  Labai šaunus tekstas, toks kaip šaltas dušas ryte, kai užmerktomis akimis bandai susireguliuoti vandenį :-)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

Rašyk komentarą